Install Steam
sign in
|
language
简体中文 (Simplified Chinese)
繁體中文 (Traditional Chinese)
日本語 (Japanese)
한국어 (Korean)
ไทย (Thai)
Bahasa Indonesia (Indonesian)
Bahasa Melayu (Malay) BETA
Български (Bulgarian)
Čeština (Czech)
Dansk (Danish)
Deutsch (German)
Español - España (Spanish - Spain)
Español - Latinoamérica (Spanish - Latin America)
Ελληνικά (Greek)
Français (French)
Italiano (Italian)
Magyar (Hungarian)
Nederlands (Dutch)
Norsk (Norwegian)
Polski (Polish)
Português (Portuguese - Portugal)
Português - Brasil (Portuguese - Brazil)
Română (Romanian)
Русский (Russian)
Suomi (Finnish)
Svenska (Swedish)
Türkçe (Turkish)
Tiếng Việt (Vietnamese)
Українська (Ukrainian)
Report a translation problem

___________________________######_________
____________________________####__________
_____________________________##___________
___________________________######_________
__________________________#######_________
__####__________________#########_________
_######________________###_######_________
_######_______________###__######_________
__####_______________###___######_________
_____##################____######_________
_____##################+HUI######________
______#################____######_________
_______###_______#####_____######_________
______###_______#####______######_________
_____###________#####______######_________
#######_________##########_##############__
anyway
+rep bo autor profilu jest zaj3bisty i wytrzymał ze mną dłużej niż 2 lata
Auf der Heide blüht ein kleines Blümelein
Und das heißt Erika
Heiß von hunderttausend kleinen Bienelein
Wird umschwärmt Erika
Denn ihr Herz ist voller Süßigkeit
Zarter Duft entströmt dem Blütenkleid
Auf der Heide blüht ein kleines Blümelein
Und das heißt Erika
In der Heimat wohnt ein kleines Mägdelein
Und das heißt Erika
Dieses Mädel ist mein treues Schätzelein
Und mein Glück, Erika
Wenn das Heidekraut rotlila blüht
Singe ich zum Gruß ihr dieses Lied
Auf der Heide blüht ein kleines Blümelein
Und das heißt Erika
Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie
Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.
Panno Święta, co Jasnej bronisz Częstochowy
I w Ostrej świecisz Bramie! Ty, co gród zamkowy
Nowogródzki ochraniasz z jego wiernym ludem!
Jak mnie dziecko do zdrowia powróciłaś cudem
Gdy od płaczącej matki pod Twoję opiekę
Ofiarowany, martwą podniosłem powiekę
I zaraz mogłem pieszo do Twych świątyń progu
Iść za wrócone życie podziękować Bogu
Składniki:
1 kg kapusty kiszonej, 0,5 kg białej, 500 g karkówki/łopatki, 200 g boczku, 200 g kiełbasy, 30 g suszonych grzybów, 2 cebule, 2 ząbki czosnku, 2–3 liście laurowe, 4–5 ziaren ziela angielskiego, kminek (opc.), 1 łyżka koncentratu (opc.), sól, pieprz, olej/smalec, woda/bulion.
Przygotowanie:
Grzyby zalej wrzątkiem na 30 min (wodę zachowaj).
Kapusty posiekaj, duś z liściem laurowym, zielem, kminkiem i wodą 45–60 min.
Wytop boczek, dodaj cebulę, mięso, podsmaż; dorzuć kiełbasę i czosnek.
Połącz z kapustą, dodaj grzyby + trochę wody z moczenia, dopraw.
Duś 1,5–2 h na małym ogniu. Najlepszy po odgrzaniu następnego dnia.